Juhi karjääri teadlikult karjääri-coaching'uga!


Maailmas laineid löönud eesmärkide saavutamise meetod coaching aitab avastada sisemisi ressursse, seada eesmärke ja need edukalt ellu viia. Abiks on kümneaastase kogemusega karjääri-coach Teily Allas.


On esmaspäev. Sead sammud kontorisse. Iseenesest ei ole tööl midagi viga, kolleegid on toredad, valdkond põnev, aga mitte miski ei paelu enam nagu varem. Hinges on igatsus millegi muu järele. Kui keegi küsib, mida praeguse töö asemel teha sooviksid, ei oska sa vastata. Enamik kliente Teily Allase juurde sellises seisus just jõuabki.


Olemuselt on coaching küsimuste küsimise kunst, mis toetab inimeses peidus olevate annete avastamise protsessi ja soovide täitumist. Meetod võeti esmalt kasutusele spordis, kuid mõtteviis jõudis kiirelt ärisse, mille kaudu seda rohkem tunnemegi. Vähe on inimesi, kellele meeldib, et neid õpetatakse, sest tihti ei peegelda õpetussõnad inimese soove, vaid abistaja nägemust. Seepärast ei ole vestlused kogenud sõbraga pikas perspektiivis tulemuslikud. Sõber lihtsalt ei ole objektiivne, ta ei ole sind näinud töösituatsioonis ega tea salaunistusi. Inimesed kipuvad mingitesse olukordadesse kinni jääma ega oska edasi liikuda. Kuigi coaching tegeleb tulevikku vaatavate teemadega – mida me oma ellu soovime –, saab abi ka mineviku sasipundardega.


Coaching koosneb 4–5 seansist:

  • Inimene kirjeldab olukorda tööl, räägib soovidest, eesmärkidest ja kahtlustest. Coach peegeldab need talle tagasi. Tänu sellele rulluvad lahti olulised teemad, millele keskenduda.

  • Koos seatakse peamised eesmärgid ja tähtajad. Nii tekib tugevam motivatsioon, kui järgmisel kohtumisel tuleb edusammudest-kitsaskohtadest aru anda.

  • Õpitakse takistusi ületama, mugavustsooni laiendama. Vaadatakse näkku kogemustele, mis võivad tänaste eesmärkide saavutamist takistada. Kõigil on salahirmud ja mõned luukered kapis.


Miks on coaching’ust kasu?

  • Aitab üles leida sisemised ja välised ressursid, mida me ise ei pruugi näha.

  • Eesmärgid saavutatakse kiiremini ja kergemini.

  • Inimesele jääb kogu eluks kasulik tööriist, millega edukalt eesmärke seada, tegevusplaane luua ja tõhusalt tulemusi saavutada. Mitte ainult tööl, vaid mujalgi.

Coach on usaldusväärne ja erapooletu abimees, kelle poole pöörduda just sellisena, nagu oled, kartmata hukkamõistu.

Näited elust enesest – viielise tüdruku karjäärimured

Lydia (32) senine karjäär oli muljet avaldav, tema saavutusi hindasid kolleegid ja ülemused. Ta ise ei pidanud neid millekski ega näinud tuleviku võimalusi. Vestlusel ilmnes, et ta oli kooliajal viieline ja eeskujulik tütarlaps, kes pingutas soovist mitte valmistada pettumust isale. Kuigi neil oli armastav vanemlik suhe, tekitasid kõrged ootused tütres tunde, et ta ei ole kunagi piisav ega vasta nõudmistele. Lahendades mustri ja andes kodutööna varasemate sündmuste tervendamiseks harjutuse, sai mineviku emotsioon vabastatud. Edasine karjäärivalik ja tegevus muutusid selgemaks ning saavutatavaiks.

Kontorirotist edukaks fotograafiks Helen (37) oli kontoritöötaja ameti maha pannud ning tegutses südamelähedase fotograafitööga. Ühel hetkel tekkis tal kahtlus, kas ta teeb õiget asja. Kohtumistel saadi sellele kinnitust. Küll aga õppis Helen tegevusi paremini planeerima, eesmärgistama ja keskenduma olulisele. Seepärast ta coaching’ut teistelegi soovitab.

Soovid karjäärile puhuda uue hoo? Tule coaching’ule!

Broneeri aeg ja küsi lisa – teily.allas@gmail.com, tel 5816 2231.


______________ Artikkel ilmus Anne & Stiil ajakirjas septembri numbris 2020.