Karjäärinõustajaga aardejahile. Anne on aare!

Meil kõigil on oma tugevused ja anded. Osa neist saime kaasa sündides, teised kujunevad elu jooksul. Mõnikord juhtub ka nii, et me ise ei teagi, milles me väga head oleme! Iseenda tundmaõppimine on elukestev õpe 😊.  Tänapäeva lastel on vedanud, sest juba maast madalast hakkavad nad õpetlikke multifilme vaadates oma võimete kompamisega pihta. Vaatasin minagi hiljuti oma kolme- ja viieaastasega filmi „Viis legendi“, kus jõuluvana rääkis peategelasele, Külma Jaagule, et meis kõigis on peidus aare – see, mille poolest oleme väga erilised.


Jõuluvana võttis kotist isegi matrjoškad* välja, et väikesele poisile jutt paremini kohale jõuaks. Ta seletas, et esmalt näeb laps teda väga suure nukuna. Kui poiss aga taati paremini tundma õpib, siis talle avanevad uued kihid. Näiteks on ta poisi jaoks üsna rõõmus sell. Aga mitte ainult, vaid ta on ka salapärane, kartmatu ja hoolitsev. Jõuluvana aare on oskus näha igal pool imet! Selleks on talle antud suured imestust täis silmadki.


Ta näeb seda, mida teised ei näe, isegi võluväge õhus. Jõuluvana ülesanne on panna ka teised inimesed seda imet nägema ning kaitsta lapsi, et keegi ei võtaks neilt ära oskust imesid näha. See teebki jõuluvanast legendi, millele ka multifilmi pealkiri vihjab. 

Kui jõuluvana küsib Külma Jaagult, et mis on tema tõeline anne, siis peab poiss seda otsima hakkama. Kõige pingelisemal hetkel ta avastabki selle – mängulisuse!


Sage küsimus karjäärinõustamisel

Karjääri-coaching`ul puutun ka mina tihti kokku sellega, et inimesed tahavad teada, mis on nende elus see kõige tähtsam, millega nad peaksid tegelema, millele oma karjäär ülesse ehitada.


See on normaalne, et inimesed otsivad seda salapärast miskit, mõni terve elu, teine aga kohtub oma aardega murranguliste sündmuste käigus, nt koondamine, lahutus vms. Õnnelikud on need, kes leiavad oma tõelise ande juba varases nooruses ja teevad kirega seda, mis neid köidab elu lõpuni.


On igati õigustatud, kui me ei tea, mis meid paelub nii, et unustame kõik muu ja oleme voo seisundis . Selle all mõeldakse olekut, kus inimene pühendub nii õhinaga ühele tegevusele, et ei märka kella, tühja kõhtu ega muud, mis tegevust ei puuduta. Pärast lemmikasjaga tegelemist aga hing heliseb, nägu on naerul ja inimene on rahulolev.


Võin oma kogemusest ja teie julgustuseks öelda, et need inimesed, kes minu juures karjäärinõustamisel on käinud, astusid sammukese lähemale oma aardeni või leidsid selle meie kohtumiste jooksul üles.

Iga väike samm viib meid ju iseendale lähemale ja abi küsimine on igati tervitatav. Karjäärinõustamise käigus teeme erinevaid harjutusi ja selgitame üheskoos välja inimese tugevused, arengukohad. Seame eesmärke, et jõuda sinna, kuhu Külma Jaak jõudis multifilmi lõpus. Nii tore on koos nõustatavaga märgata, kuidas ta kiht kihi haaval avaneb ja me leiame üles seni tähelepanuta jäänud detailid, mis aitavad inimest edasi.


Loe tagasisidest, millist nõu ja toetust on seni minu nõustatavad saanud.

Kui multifilmi sisuks oli ühe tegelaskuju sisemised otsingud oma annete-võimete üles leidmiseks ning ka lastes usu taastamine legendidesse, siis meie elu sisuks on iseendasse uskumine! Leida üles meie tugevad küljed, varjatud anded ja märgata, kui kihvt inimene ma olen. Üks ja ainus eksemplar siin maa peal.
* Matrjoška on vene rahvuslikuks sümboliks peetav puust mänguasi: kirevalt maalitud lahtivõetav nukk, mille sees on samalaadsed väiksemad nukud. Väljavõte Wikipediast.