Ma Tahan


Mmm, mida soovida uueks aastaks või milliseid eesmärke endale seada? Need peaks ju ülesse kirjutama, sest kirjutamisel on suurem jõud. Hiljem on hea vaadata, kas mõni asi läks ka täppi. Millest aga alustada? Kuidas need ülesse kirjutada? Kas soovide nimekirjana või eesmärkidena või hoopis minu unistused uueks aastaks?


Karjääricoach Teily Allas

Hakkasin kirjutama uue aasta eesmärke ja võttes selleks välja märkimiku, mida varasemalt kasutanud, leidsin sealt paari aasta taguse „Ma tahan“ listi. Huvitav oli kohe lugeda, et mida ma sel ajal oluliseks pidasin. Kirja pandust on osaliselt realiseerunud, mõni aktuaalne praegugi ja tegevuses ning kaks neist pole enam olulised.


Kui ennem vaevlesin selle üle, kas panna uue aasta eesmärgid kirja soovidena, lihtsalt eesmärkidena, mida saavutada uuel aastal, siis reaalselt kirja panemine oli vaevaline juba mõtetes. Peast käis läbi, et no jälle vaja hakata neid eesmärke kirja panema. Kas sel on ikka mõtet ja kuidagi punnitatult need tulevad.


Lugedes oma "Ma tahan" listi, tekkis ah-haa avastus, et nii võiks ka kirja panna. Valisin koha märkmikus listi kirjutamiseks. Panin pealkirjaks unistused-soovid-tahtmised 2019 aastaks ja suurelt trükitähtedega järgmise pealkirjana „MA TAHAN“ ja hakkasin kirjutama.


Üllatavalt kiirelt kirjutasin pea kaks lehte A5 märkmikus, kuni jõudsin sellesse hetke praegu, et tahan seda kogemust sinuga jagada ja ma muudkui tahan oma „ma tahan“ listi täiendada.


Mõnes mõttes tundub isekas, ma tahan, suhtumine või isegi egoistlik. Kuid kui tegemist sinu enda isikliku listiga, mida sa oma ellu tahad, siis kes veel, kui mitte sina ise ei ole see, kes tahab.


Sõnade tähendus on erinev ja minu jaoks on suurem mõjujõud „Ma tahan“ kui „Ma soovin“ sõnapaaril.

Mõeldes, ma tahan seda, teist ja kolmandat, on palju lihtsam ülesse kirjutada. Proovi järgi! Kirjuta list kõigest sellest, mida sa tahad oma ellu uuel aastal.


Ma tahan listist saab sujuvalt üle minna eesmärkide juurde, mis oma olemuselt need ongi. Tuleb vaid sõnaliselt vastavalt formuleerida. Otsusta, mida sa tahad ja selleks, et saavutada erakorralisi tulemusi, loe ja rakenda meetodeid raamatust "Pistke nahka see konn", mille kokkuvõtet saad lugeda siin.