Minu isiklik aastaplaan


KARJÄÄRIPÖÖRIS_AASTAPLAAN


Ei saanud üle ega ümber ühe aastaplaani töölehe tegemisest. Kuigi mul oli „Ma tahan“ list valmis ja ootusrikkalt suundusin uude aastasse, siis peale aastavahetust sõprade juures, kus tuli jutuks, kes milliseid plaane järgmiseks aastaks teeb ja kuidas, tekkis hinges kripeldus.


Järgmine päev hakkasin mõtlema, et kas võiks ka enda listi kuidagi lahterdada - töö, huvitegevuse, vabaaja või millegi muu vahel. Ilmselgelt sain mõjutatud eelneva päeva vestlusest. Küsisin elukaaslaselt, mida tema kirja pani ja kuidas liigitas. Lisaks muule, tõi ta välja perega seotud tegevusi. Endamisi mõtlesin, et ups, ma panin üsna iseka listi kokku. See nüüd perekondlikke vaateid ei sisaldanud. Pere on aga oluline ka mulle ning need suhted puudutavad mind isiklikult.


Võtsin listi lahti ja kirjutasin juurde, milliseid suhteid ma käesoleval aastal tahan. Üha enam tuli tahtmine kuidagi oma listi lahterdada, mudeldada. Võtsin valge lehe, jagasin neljaks ja hakkasin lahtritele nimetusi mõtlema, mille alla koondada oma uue aasta eesmärgid. Panin lahtritele nimetused: esimesele „karjäär“, teisele „suhted“, kolmandale „mina“ . Neljas jäi esialgu lahtiseks, mis sai hiljem nimetuseks „muu“.


Tundus kuidagi liiga lihtne mudeldamine, aga kui vaatasin oma listi ja hakkasin neid ümber kirjutama, siis tundus loogiline. Karjäär etendab ühte tähtsamat valdkonda täiskasvanud inimese elust, ilma milleta ei saa. See peab meid ära toitma, arved maksma, aitama elu nautida ja ennast realiseerida. Suhted jällegi on niivõrd olulised, et ilma heade suhete oleksime üksildased ja kurvad. Mina ise olen aga kõige algus. See, kuidas ma enda eest hoolt kannan ja maailma suhtun. Hing peab olema täidetud elurõõmuga ja tervis korras.


Tõdesin, et selline lihtne lahterdamine aitab minul silme ees hoida kõik olulise ja seda terviklikul põhimõttel, kattes erinevad eluvaldkonnad.


Kui soovid ka teha isiklikku aastaplaani, siis soovitan oma tegevused lahterdada nelja valkdonna vahel, milleks on:

  1. Karjäär – töö, raha, karjäär. Kirjuta, milliseks tahad, et sinu karjäär sel aastal kujuneks. Lisa eesmärgid koos kuupäevadega. Millist töötasu tahad? Siia sobituvad ka ärilised ostud või müümised, mis mõjutavad sinu majanduslikku elukorraldust. Pane kirja ka pöörised ehk takistused, mis vajavad lahendust.

  2. Suhted – perekond, sugulased, sõbrad, kolleegid. Kirjuta siia perereisid, aeg elukaaslase ja lastega või lihtsalt mõne suhte arendamine, kes on kaugeks jäänud. Mõtle läbi suhted kolleegidega. Võib-olla soovid kellegagi sel aastal rohkem tuttavaks saada või teisega sotid selgeks rääkida.

  3. Mina – eneseareng, hobid, tervis, meelelahutus. Kõik see, mis pakub ainult sinule rõõmu ja aitab sisemise tasakaalu poole. Milliseid oskusi ja teadmisi juurde tahad ammutada oma isiklikuks hüvanguks? Milliste hobidega tegeleda? Kas tervise poole pealt tahad midagi muuta? Nii sport, tervislik toitumine kui hambaarsti külastus puudutab otseselt tervist. Meelelahutus on kõik see, kuidas tahad oma isiklikku vaba aega veeta.

  4. Muu– keskkond, ühiskondlik tegevus. Näiteks vabatahtlik tegevus või mõne ühinguga liitumine. Siia saab panna kirja panna kõike, mis eelnevasse kolme lahtrisse ei sobitu. Mina panin siia kodu remondi.


Mõned näpunäited isikliku aastaplaani koostamiseks:

  • võtad A4 paberi ja jagad neljaks ning lisa pealkirjad - KARJÄÄR, SUHTED, MINA, MUU.

  • või lae tööleht alla ja prindi - Minu isiklik aastaplaan_karjääripööris

  • lehe tagumisele poolele kirjuta kõik see, mida sa tahad, et uus aasta sinu ellu tooks. Loe „Ma tahan“ listi tegemisest siit lingilt - www.teilyallas.com/blogi/ma-tahan

  • kui list valmis, siis lahterda need täites oma isiklik aastaplaan

  • igast valdkonnast vali välja kuni kolm kõige olulisemat, millega ennekõike tegeleda tahad

  • ja igast kolmest vali välja see kõige tähtsam tegevus, sest edu saavutamiseks on kõige olulisem alustada kõige tähtsama ellu viimisest! Kui soovid elus saavutada suuri eesmärke, siis loe lähemalt siit ja saad teada, kuidas ;) - www.teilyallas.com/blogi/pistke-nahka-see-konn-raamatu-kokkuvõte