Vali koondamisnõustamine, kui oled kaotanud töö

Kui oled kaotanud koondamise tõttu töö, siis karjääri- ja koondamisnõustaja Teily Allase artiklist saad teada, milline on peamine kasu spetsialisti kaasamisest.

Koondamisnõustamise üks suurimaid väärtusi on erapooletu ja pädev tagasiside olukorrale kõrvalseisja, praktiku pilgu läbi. Kui oleme ebameeldivuste keskel, siis tundub, et kogu maailmas ei ole enam midagi sellist, mis meid suudaks lohutada või taas elurõõmu pakkuda. Tegelikult see nii ei ole. Kõik on ikka samasugune nagu enne, lihtsalt me keskendume vaid ebameeldivale ja otsime ümbritsevast seda, mis meie väiteid kinnitab.


Kuna tegelen igapäevaselt karjäärinõustamise, coach`imise ja värbamisega, siis on mul põhjalik ülevaade tööturul toimuvast, erinevate ettevõtete tagatubadest, palgainfost. Tean, milliste märksõnadega CV-d jäävad rohkem silma või kuidas kaaskirjast on kandideerimisel tõesti abi.


Aitan sul üles leida sinu tugevad ja arendamist vajavad küljed, et oleksid eneseteadlikum. See aga aitab omakorda parema töökoha leidmisele kaasa, sest sul on aega end soovitud suunas arendada: lugeda vajalikke raamatuid, läbida erinevaid kursuseid, veebiseminare (viimasel ajal on väga palju kasulikke tasuta koolitusi!).


Kuna teatud ametikohtadele on sobivaid kandidaate palju, siis õpetan sulle sedagi, kuidas end vestluseks häälestada, suled puhevile ajada ja töökoht paremini endale napsata.

Tagasilöögid käivad tööotsingu protsessiga kaasas, seepärast jagan ka nippe, kuidas positiivsus sellest hoolimata säilitada. Nii nagu igaühe jaoks on kuskil keegi, on kindlasti ka just sulle sobiv töö ootamas.


Ära ei tasu ka unustada, et alati ei pea valima palgatöö vahel. Mõnikord võib oma ammu mõeldud unistuse ellu viia. Siinkohal meenub mulle ühe nõustatava kogemus, kus ta kandideeris palgatööle, vestlusel rääkis, mis tema tegelik unistus on. Vestlust pidava ettevõtte omanik soovitas kohe oma unistuse ellu viia, lubades loodavasse firmasse investeerida ning kogu toodangu ära osta. Nii sai alguse ühe eduka ettevõtja lugu.

Võimalused ei lõppenud ju ometi koondamisega maailmast otsa! Nüüd alles elu algab 😊 Päris mitu töötajat on leidnud senisest parema töökoha – sisukamate ülesannetega, paindlikumate võimalustega, kodule lähemal oleva, toredate töökaaslastega.


Seega ükskõik, mis seisus sa praegu oled, kõik on täpselt nii nagu peab! Kui vajad minu abi, siis võta julgelt ühendust!


Aja broneerimiseks klõpsa SIIA