Coachina
soovin muuta maailma paremaks paigaks
läbi õnnelikumate 
inimeste! 
Teily Allas_coach_karjääri-coach.jpg

Minu lugu, kuidas ma leidsin oma kutsumuse

 

Ma armastan seda tööd, mida teen. Mind on alati huvitanud inimese mõttemaailm ja käitumine, seda nii isiklikus kui ka tööalases kontekstis. Mäletan hästi, et juba üsna noorena meeldis rohkem kuulata kui rääkida. Põnev oli kuulata teiste lugusid. 
Peale keskkooli ma veel täpselt ei teadnud, mis on minu kutsumus. Nüüd võin 100% öelda, et selleks on cochimine. Kahekümnendates läksin õppima psühholoogiat. Kuid teadsin juba siis, et psühholoogi minust ei saa, aga tulevane amet psühholoogiale omaseid elemente peab sisaldama. Läks veel aega ning kolmekümnendate alguses astusin magistrantuuri organisatsioonikäitumise õppetoolile. Sellel õppekaval oli ühendatud nii inimese psühholoogia kui ka organisatsioonide käitumise pool. Ei läinud palju aega, kui käes oli karjäärinõustamise loeng. Kodutööna valisin karjäärinõustamise ja seda tuli praktiseerida võõra inimesega. Karjäärinõustamist läbi viies tundsin end omas elemendis ning sellest ajast saati olen hakanud inimestele nõu andma nende karjääriteel. Esimene reaalne nõustamine oli minu jaoks ahhaa moment ja et see ongi see töö, mida teha soovin. 
Läks veel omajagu aega mööda. Teel seisid kõhklused, kas seda tööd ka põhitööna on võimalik teha. Vahepeal sain kolmandat korda emaks ning tõin Eesti turule esimese eestimaise beebiraamatu ning sellest kasvas välja bränd Little URBY. Oma kire aga olen leidnud just oma coachingu erapraksises ja alates 2018. aastast olen oma karjääri coachina ülesse ehitanud.

Ma olen õnnelik inimene, sest teen tööd, mida armastan. 

Minu kutsumusest on välja kasvanud missioon:

Coachina
soovin muuta maailma paremaks paigaks
läbi õnnelikumate 
inimeste! 
Coachina saan aidata inimestel läbi viia enesesse sisse -ja väljavaatavat inventuuri, mille käigus teadvustatakse, mis on juba hästi, mida peab muutma ning mida uut on vaja teha selleks, et elu ja tööelu pakuks eneseteostust. 
Coaching on selleks tõhus meetod ja tulemus on garanteeritud kui inimene on valmis pühenduma ja tegema vajalikke muudatusi.
Täiskasvanuna veedame suurema osa oma ajast tööd tehes. Töö ise võiks sel juhul olla selline, mis tõstaks õnnetaset. Kuidas ennast aga tunda tööd tehes õnnelikuna? Mina usun, et töö, mis võimaldab enesetoestust, arengut, eneseületust ning pühendumust - teeb õnnelikus. 
Kuid alati ei pea töö tegema õnnelikuks. Võimalik, et selleks on hoopiski mõni hobi või midagi kolmandat. Sellisel juhul on hea teha tööd, mida tehes ei tunne sa vastumeelsust ja vastab sinu kompetentsidele. 
Tänapäeval on töö tegemise vorme erinevaid. Võib töötada nii töölepinguga, täistööaja või osalise tööajaga, olla ise ettevõtja. Neid kõiki vorme, inimese ootusi ja olemust arvestades, coachimine kulgebki, et aidata nõustataval leida tema õige elu- ja karjääritee. 
HARIDUS ja KOOLITUS
 • Coachingu oskused omandasin Karjääricoachingu programmi raames (tunnistus, Fontes).
   

 • Eneseteadlikust, ebavajalikest emotsioonidest vabanemist ja mõttekontseptioone olen õppinud Ingvar Villido Teadliku Muutuse Kunsti kursustel (I-III kursus, Human 2.0).
   

 • Inimese käitumist organisatsioonis olen uurinud Organisatsioonikäitumise õpingute käigus (Magistri diplom, Tallinna Ülikool).
   

 • Inimese põhiolemust olen õppinud tundma Psühholoogia õpingute käigus (Bakalaureuse diplom, Akadeemia Nord).
   

 • Täpsust ja asjaajamisoskust olen lihvinud Müügisekretäri õpingute käigus (Müügisekretäri diplom, Tallinna Kergetööstustehnikum).

Valdkonnapõhine
TÖÖKOGEMUS
 • Ajavahemikus 2005-2011 nõustasin noori Lahendus.net keskkonnas ja sain samas projektis kogemusi nii koolitusjuhi kui projektijuhina.  
   
 • Karjäärinõustamise pisiku sain külge Organisatsioonikäitumise õpingute käigus ning aastast 2012 olen inimesi toetanud nende karjääriteekonnal.  
   
 • Aastast 2018 pakun karjääricoachingu nime all teenust, et aidata inimestel saavutada läbi nende enda potentsiaali soovitud karjäärieesmärke ning inspireerin, toetan, tõstatan küsimusi Coach Teily Allas“ Facebooki lehel.
KARJÄÄRIPÖÖRIS
Coach Teily Allas
TEL 58162231  
teily.allas@gmail.com  
Skype: Teily5 
www.teilyallas.com
 • Facebook